Rendezvény megnevezése: „Egészségmegőrzését segítő egynapos sportolási lehetőséget biztosító programok megtartása» Helyi szintű komplex programok Békéscsaba területén «tárgyú, TOP-6.9.1-16-BC1-2017-00001 azonosítószámú projekt keretében” Egészségnap hátrányos helyzetű gyermekeknek

 

Helyszín: Békéscsabai Egészségügyi Alapellátási Intézmény 3. sz. Bölcsőde

Békéscsaba Wlassics sétány 4.

Időpont: 2018. október 17. 14,30 -18,00

Jelen vannak: csatolt jelenléti ív szerint

 

Rendezvény programja:

A rendezvényünket megelőző napon elkezdődtek az előkészületek a bölcsődében a rendezvényre. Az ételkóstolóra már korábban megrendelt nyersanyagokat előkészítették a főzésre a szakácsok. A rendezvény területeit fogadóképesre alakítottuk. Előkészültek a kisgyermeknevelők az alkotó tevékenységekkel.

A rendezvényre a megadott időpontra megérkeztek a műsorokat szolgáltatók, a Fotószínház, az énekes-dalos műsort adó előadó, az arcfestő. Kipakoltak a védőnői szolgálat munkatársai a szűrésre, a kisgyermeknevelők az alkotó tevékenységekhez. Megterítettük az asztalokat, és Az aznap helyben elkészült finomságokat kitálaltuk a receptúrákkal. Fogadtuk az érkező családokat a gyermekeikkel. Az egész intézmény közösségi terei nyitottak voltak a családok számára.

  • A multifunkcionális teremben volt a gyerekműsor, ahol kényelmesen el tudtak helyezkedni a gyermekek a szülőkkel. Két alkalommal énekes mókás szórakoztató műsor gyermekeknek, felnőtteknek.
  • A fotószínház az udvaron kapott helyet, a nagyméretű fotóvászon és a sok kellék miatt itt volt lehetőség a jó időben beöltözni és a kívánt háttér előtt elkészíttetni a fotókat, amit azonnal kinyomtattak.
  • Az ebédlőben megterített asztalokon elhelyezett ételé és italféleségekből lehetett szabadon kóstolni, receptúrát vinni.
  • Szintén az ebédlőben kaptak helyet a védőnők, ahol vércukor, testzsír, vérnyomás mérést lehetett a felnőtteknek kérni és a gyermekkel kapcsolatos témákról beszélgetni, tanácsot kérni. A felnőttek, apukák, anyukák és nagyszülők folyamatosan vették igénybe a lehetőséget.
  • A folyosókon vehették igénybe több helyszínen a kreatív foglalkozásokat, például nyaklánc készítés, ragasztás, színezés zsírkrétával, virág készítése, gyurmázás.
  • Nagymozgásos eszközök kipróbálásának lehetősége: szintén a folyosón voltak kihelyezve mozgásfejlesztő eszközök, a gyermekeknek szükségük van a mozgásigényük folyamatos kielégítésére.
  • A folyosó egy védettebb területén lehetett kérni az arcfestőnktől nagyon sok motívumból, mintából kiválasztott mintát, amit percek alatt felvarázsolt az arcfestő a gyermekre. A kész művekről igények szerint fénykép készült.

A délután jó hangulatban telt el, a családok számára nagy élmény volt a családi fotó készítés, jó étvággyal kóstolták a házi sütőtöklevet, a kenőkrémeket, rakott ételeket, a zöldséges ételeket. Lufival búcsúztunk a családoktól.

 

Rendezvény célja:

  • A rendezvény fő célja, hogy bemutassa a szabadidő hasznos együttes eltöltésének alternatíváit, élvezhessék a gyermekek és a szülők az együtt töltött időszakot. A szűrővizsgálatok felnőttek számára, illetve a gyermekek és a felnőttek számára egyaránt fogyasztható egészséges ételek kóstolási lehetőségei kedvet adnak a kis befektetéssel elkészíthető, mégis egészséges táplálkozáshoz. E cél érdekében, ennek megfelelően került megszervezésre egy vidám, jó hangulatú egészségnap a bölcsődében.
  • A rendezvény megszervezésével további célunk a nehézségekkel küzdő családok támogatása volt, erősítve a szülő-gyermek kapcsolatot, a meglévő erősségeire építve a szülői kompetencia fejlesztése, azoknak a pozitív érzelmeknek a kiváltása, amik fontosak a szülő-gyermek kapcsolat továbbfejlődése érdekében. Egészségvédelem terén célunk volt az egészséges életmód megvalósításához való hozzájárulás, napirend, egészséges étkezés és a szűrővizsgálatok népszerűsítése.
  • Ezeken kívül még fontosnak tartottuk, hogy olyan szabadidős tevékenységet biztosítsunk a családoknak, ahol együtt tudják eltölteni a szabadidőt. Illetve külön hangsúlyt fektettünk a szülő-gyermek kapcsolat támogatására.

 

Rendezvény által elért eredmények:

Az általunk kitűzött célokat sikerült elérni, igen sokan érkeztek, nagy volt az érdeklődés. A kisgyermekes családok számára be tudtuk mutatni intézményeinket, a tárgyi és személyi környezet és a programok jó lehetőségeket biztosítottak az együtt játszásra. Lehetőségünk volt megismertetni a bölcsőde intézményét az érdeklődőkkel.

Megítélésünk szerint a bölcsődei családi napok segítették a családi kapcsolatok erősítését, mintát adtak a szülő-gyermek együttjátszási helyzeteire, ezáltal erősítve a szülő-gyermek kapcsolatot.

 

  • A rendezvény napján a késő őszi, kellemes időjárásnak köszönhetően jó lehetőség adódott, hogy a rendezvény egyes elemeit a szabadban az udvaron valósítsuk meg. A szülők folyamatosan érkeztek a kisgyermekeikkel, nagyon jó hangulat volt, pozitív visszajelzések érkeztek aznap és másnap is a résztvevőktől.
  • Úgy érezzük, hogy várakozásunknak megfelelően alakult a rendezvény, és az általunk kitűzött célokat sikerült elérni.
  • Véleményünk szerint a rendezvény öröksége elsősorban egy kellemes élményt, egy hasznos kikapcsolódást, önfeledt, örömteli perceket jelentett az ide látogató vendégeink, a résztvevők számára.
  • Véleményünk szerint a rendezvény öröksége elsősorban egy kellemes élményt, egy hasznos kikapcsolódást, önfeledt, örömteli perceket jelentett az idelátogató szülők és gyermekeik számára.
  • Várakozásunknak megfelelően alakult a rendezvény, nagyon jó hangulat volt. Az általunk kitűzött célokat sikerült elérni, igen sokan érkeztek, a szülők érdeklődők voltak a rendezvény programjai iránt. A kisgyermekes családok számára be tudtuk mutatni intézményeinket, a tárgyi és személyi környezet és a programok jó lehetőségeket biztosítottak az együtt játszásra. Lehetőségünk volt megismertetni a bölcsőde intézményét az érdeklődőkkel.
  • Véleményünk szerint a rendezvények öröksége elsősorban egy kellemes élményt, egy hasznos kikapcsolódást, önfeledt, örömteli perceket jelentett a családok számára.

 

Megítélésünk szerint a bölcsődei egészségnap segítette a családi kapcsolatok erősítését, mintát adtak a szülő-gyermek együttjátszási helyzeteire, ezáltal erősítve a szülő-gyermek kapcsolatot.